Понеділок, 30.12.2024, 20:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Наше опитування
Оцініть роботу сайту
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Психологічна служба

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ШКОЛИ - спеціалізований підрозділ в системі народної освіти, основним завданням якого є забезпечення умов, що сприяють повноцінному психічному та особистісному розвитку кожної дитини, порушення яких заважає своєчасної реалізації вікових та індивідуальних можливостей учнів і веде до необхідності психолого-педагогічної корекції. Діяльність педагогічної служби школи здійснюється практичним психологом, який працює в навчально-виховному закладі.

Мета психологічної служби - забезпечення психологічних умов, що сприяють максимальному психічному та особистісному розвитку кожного школяра.

Практичний психолог 

Маслова Наталія Андріївна 
І категорія
Аналіз роботи психологічної служби Суслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2020-2021 н.р. (переглянути)
План заходів щодо протидії булінгу на 2021-2022 н.р.(переглянути)

Закон про булінг:

відповідальність за цькування у школі

Вперше в українському законодавстві визнано юридично поняття булінгу та передбачено відповідальність не тільки за вчинення, а й за приховування випадків цькування. Зміни в законах роз’яснює юристка Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвиткуБогдана Яворницька.

Тема булінгу на сьогодні є резонансною. За даними досліджень, Україна увійшла до ТОП-10 країн із поширеною дитячою агресією у школах. Жертвами при цьому є здебільшого учні від 11 до 15 років.
Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.
Законом визначено, що булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг.
Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.
Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти.
Так, неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
Також внесені зміни до Закону «Про освіту». Зокрема, вводиться визначення терміну «булінг» як «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».
У законі визначаються механізми протидії цьому явищу, серед них:

  • покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;
  • на керівника закладу освіти – затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування.

Заклади освіти також зобов’язуються забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил учнів, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їхніх батьків.
Окрім того, освітньому Омбудсмену надається право здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти; отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо загальної кількості випадків булінгу у закладах освіти за певний період.


           

  • Булінг у шкільному середовищі (читати)
  • Основні принципи батьків у протистоянні кібербулінгу (читати
  • П'ять корисних правил протидії кібербулінгу, з якими потрібно познайомити дітей (читати)
  • Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування) (читати)

  • Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в навчальному закладі (читати)

  • Зразок заяви на розгляд випадку булінгу (завантажити)

     


              

 


Комісія по булінгу

 

 

Соціальні партнери:

 Інспектор Новоград-Волинського відділу поліції 
Головного управління Національної поліції в Житомирській області 
лейтенант поліції
 
Павлюк Світлана Вікторівна

 Контактний телефон098-78-68-862

Контактні телефони чергової частини: 102, 5-22-25

Електронна адреса: «kmsn@kmsn.zito.ua»

Прийом здійснюється за адресою:

м. Новоград-Волинський, вул. Івана Франка 3-а, кабінет № 17, 18

 


Директор районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді 


Бобровська Лілія Михайлівна,

тел.: 5-25-13, e-mail: liliya1010@mail.ru

Адреса: м. Новоград-Волинський, вул Шевченка, 16, каб. 80

 

Начальник служби у справах дітей Нвовоград-Волинської РДА

Бойко Володимир Феодосійович 

м. Новоград-Волинський, вул.. Шевченка, 16, каб. 101 

тел.: (04141) 5-63-45, e-mail: novograddity@ukr.net 

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Корисні сайти
Сайт відділу освіти Новоград-Волинської райдержадміністрації

Сайти шкіл району
Сайт Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Великомолодьківської ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Колодянської ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Косенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Пищівської ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст. Сайт Слободороманівської гімназії Сайт Токарівської ЗОШ І-ІІІ ст.